ENG | HUN
.
AMADEUS ALKOTÓI ÖSZTÖNDÍJ PÁLYÁZAT 2023
BUDAPEST

Részletek a PÁLYÁZATAINK menüpont alatt.

.
A MŰVÉSZET GYÓGYÍTÓ EREJE

AZ ORSZÁGOS KLINIKAI IDEGTUDOMÁNYI INTÉZET, A KÖZÉP-EURÓPAI IDEGSEBÉSZETI ALAPÍTVÁNY ÉS AZ AMADEUS MŰVÉSZETI ALAPÍTVÁNY ÖSSZEFOGÁSÁBAN MEGVALÓSULT KEZDEMÉNYEZÉS

BEMUTATKOZÓ MŰVÉSZEK: TÓTH Angelika | SÁNDOR Krisztián | KUSNYÁR Eveline | KONTUR András

Az Országos Klinikai Idegtudományi Intézet, a Közép-Európai Idegsebészeti Alapítvány és az AMADEUS Művészeti Alapítvány együttműködésének célja, hogy a steril és hideg kórházi miliőt megbontsuk, és újra harmonizáljuk a képzőművészet erejével. A művészek munkái segítségével az intézmény falain, folyosóin szeretnénk olyan hangulatot teremteni, mely elősegíti a barátságosabb belső terek kialakítását, illetve ezen keresztül a kórházba érkező betegek pozitív fogadtatását. Célunk, hogy a jelen kor kortárs művészetének darabjaival újra megtöltsük élettel a folyosókat, és az évi húszezer intézményt felkereső számára közelebb hozhassuk a XXI. század festészeti és szobrászati kultúráját.

A gyógyító intézetek humanizálása a művészeten keresztül egy olyan missziónk, melyben segítségül hívjuk a jól ismert pozitív személyiségű alkotóinkat, hogy lépjenek kapcsolatba munkáikon keresztül az intézmény falai között dolgozó és gyógyuló emberekkel és fejtsék ki hatásukat egy jobb, szebb és egészségesebb jövő érdekében.

Az oldal tetejére